Ливърпул 4-1 Лутън Таун: Опустошените от контузия Червени отбелязват ЧЕТИРИ гола през второто полувреме, докато идват отзад, за да се изместят ясно на върха във Висшата лига, след като бяха зашеметени от ранен удар
Daily Mail | 2024-02-21 | 00:30:51

Лутън дойде тук, за да разочарова и направи точно това през първото полувреме, като продължи напред срещу хода на играта и влезе под кожата на Юрген Клоп с тактика за губене на време, но след бавен старт на Ливърпул класа блесна в изобилие след почивката с четири бързи гола.

Клоп помоли феновете за „европейска вечер“ по отношение на атмосферата в току-що -разшири Анфийлд с 60 000 места, изисквайки допълнителен шум, за да помогне на ранените си воини - но този мач приличаше повече на двубой за Дейвид срещу Голиат за купата на ФА.

Ливърпул изостана до побеждава с 4-1 и се издига на четири точки пред върха в таблицата на Висшата лига

Chiedozie Ogbene се надпреварва, след като отбеляза гол пред Kop, след като засече вратата от близко разстояние

Върджил ван Дайк дръпна нивото на Червените през второто полувреме с стрелба с глава, след като Огбене даде шокираща преднина на Лутън Таун

Коуди Гакпо, Луис Диас (на снимката) и Харви Елиът също вкараха през второто полувреме, за да завършат комфортна победа

Докато Ливърпул пееше за завладяването на Европа шест пъти феновете на Лутън бяха чути да скандират „Шампиони на конференцията, никога няма да пеете това“.

Въпреки че лидерите в лигата доминираха над топката с 57 процента притежание на топката през първото полувреме, Хетърс играха без страх.

Това безстрашно отношение, разбира се, е в основата на приказната история за възхода на Лутън от пепелта на футбола извън лигата до блясъка и блясъка на Висшата лига.

Преди десет години, за протокола, те свиреха пред 3480 в Nuneaton Town.

И именно онази скромна способност да надхвърлят теглото си е това, което е вдъхнало вярата на възхитителния отбор на Роб Едуардс, че не са в топ дивизията само за да компенсират числата.

Те дойдоха на Анфийлд не само за деня, но и с точка за доказване.

Също така имаше чувството, че имат да си уреждат резултата, след като Ливърпул измъкна точка на Кенилуърт Роуд с изравнителния гол на Луис Диас в 95-ата минута през ноември, поредица от резултати, при които Лутън загуби само с един гол от Манчестър Сити и Арсенал, последният от победител в 97-ата минута.

В съответствие с усещането за сблъсък от третия кръг на ФА Къп, Ливърпул удряше вратата на Лутън с шанс след шанс , или по-правилно пропуск след пропуск, а след това гостуващата страна хвърли числа напред и бяха възнаградени с гол срещу хода на играта след 12 минути.

Това дойде след смело подаване по лявата им страна с участието на бившия играч на Манчестър Юнайтед Тахит Чонг, който отправи удар към Каоимхин Келехер, който беше париран зле направо в пътя на ирландския съотборник Чиедози Огбене, за да успее да успее да отскочи.

Огбене празнува с Теден Менги и Карлтън Морис, след като даде шокираща преднина на Лутън на Анфийлд в сряда вечер

Ливърпул доминираше в шансовете, но Лутън също заплашваше да удвоят преднината си със спасен удар на Таит Чонг

Диас беше жива линия за Ливърпул, включвайки се в цялата им атака в атака, докато търсеха гол

Диас яростно удря тревата с ръка, след като пропиля великолепна възможност да изравни играта за домакините

Клоп в един момент изрази разочарованието си от феновете на Ливърпул за тяхната негативност относно борбите на отбора да намери гол

И от двете страни на това, Луис Диас беше най-виновният член на много нападатели на Ливърпул, които пропускаха забележителни шансове . Той беше осуетен в две ситуации един срещу един и отклони други удари, докато Коди Гакпо, Харви Елиът и Алексис Мак Алистър също видяха, че усилията се объркаха ужасно.

Клоп беше очевидно раздразнен и влезе в словесна кавга с противоположния номер Едуардс, докато германският бос също беше видян да излива раздразнението си към феновете зад него на главната трибуна.

Анфийлд беше покорен и място, изпълнено с разочарование от пропуснатите възможности.

Това всичко се промени на почивката, сякаш Клоп телепатично беше включил Копа в разговора си за отбора на полувремето. Неговият отбор и феновете се върнаха за второто полувреме с повече енергия и бързина. Моделът на своенравна стрелба продължи - но не за дълго.

Вместо това моделът се промени в една от темите на този сезон. След като падне един гол, другите скоро го последват, като Червените сега печелят 22 точки от загубени позиции този сезон.

За две минути, мигнете и ще го пропуснете, Ливърпул обърна този мач с главата надолу.

Ливърпул направи експлозивен старт на второто полувреме с стрелба с глава на Ван Дайк, която изтегли Червените обратно на нивото

Само две минути и пет секунди по-късно Коди Гакпо вкара с глава гола на Алексис Мак Алистър центриране от воле, за да изведе Червените напред

Диас получи заслужен гол, за да осигури на Ливърпул две попадения, тъй като Червените изглеждаха комфортно през второто полувреме

Харви Елиът добави късно четвърти и празнува с дебютанта на Ливърпул Джейдън Данс, който влезе от пейката

И двата гола бяха отбелязани от холандци, и двата бяха подпомаган от аржентинския маестро в полузащитата Алексис Мак Алистър.

Първият беше перфектен корнер, избит с глава на капитана Върджил ван Дайк, вторият кимна във вратата след бързо вкарване и полуволе към Гакпо.

И оттам шлюзовете се отвориха, като Диас най-накрая се възползва от шанса си с деветия си удар в мача, за да защити тримата точки в 71-ата минута.

Елиът също получи заслужен гол, когато мачът навлезе в добавеното време с чист завършек с левия крак.